Firmalar

GENERAL KINEMATICS

Sektör: Madencilik, Agrega, Geri Dönüşüm

Ekipmanlar: Titreşimli Elekler, Titreşimli malzeme taşıma ekipmanları, Titreşimli Öğütücüler, Besleyiciler, Titreşimli Geri Dönüşüm Ekipmanları

General Kinematics, özellikle madencilik ve metalürji tesislerinde kullanılmaya uygun ekipmanlar üretmektedir. Proseste ihtiyaç duyulan kapasite ve ölçülere göre her proje için özel olarak tasarlanarak imal edilen GK ekipmanları proses hattında kullanılacak diğer ekipmanlara entegre edilebilir.

General Kinematics’in yenilikçi madencilik ekipmanları arasında bulunan STM Two-Mass modeli elekler 43 m2 büyüklükte ve 5,000 ton/saat 'e kadar yüksek kapasiteli olarak üretilebilmektedir. Eleme yüzeyinin tam kullanımını sağlamaya imkân veren özel yapısı nedeniyle aynı ölçülerde bir standart elekten %30 fazla üretim kapasitesini güvenle sağlar.

Özellikle sıcak ve çok ince (pudra) malzemenin taşınmasına imkân sağlayan 50 metreye kadar ve kavisli olarak da çalışabilen GK vibrasyonlu konveyörler, birçok özel uygulamalarda başarıyla kullanılmaktadır.

General Kinematics titreşimli öğütücüler baz madencilik uygulamalarında yatay değirmenlere alternatif olarak geliştirilmiştir. Enerji tasarrufu sağlayan ve kompakt yapısı ile yüksek verimliliğe sahip bu madencilik ekipmanlarının otomasyonunda yapılan iyileştirmeler, ekipmanların takip edilmesini kolaylaştırıp, duruş sürelerini azaltırken bakım işlemlerinin kısaltılmasını sağlar.