Firmalar

ASTEC INDUSTRIES

Sektör: Agrega, Maden

Ekipmanlar: Kırıcılar, Elekler, Besleyiciler, Yıkama sistemleri

İleri teknoloji ile Amerika'da üretilen Telsmith/KP|-JCI/Osborn kırma ve eleme ekipmanları uzun ömürlü ve yüksek performans özellikleriyle, konusunda dünyanın ilkleri arasındadır. Özellikle sert ve aşındırıcı malzemeleri kırmak ve elemek için üretilen sabit ve mobil tip konkasör tesisleri yüksek kapasite üretim ihtiyaçlarını karşılamak için tasarlanmıştır.

Agrega ve maden üretimi için tasarlanan KPI- JCI sabit, çekilir ve paletli tip kırma, eleme, yıkama ve sınıflandırma üniteleriyle birlikte taşıma, yükleme ve stoklama sistemleriyle de müşteri odaklı çözümler sunmaktadır.

Çözünmesi, zor çamurlu ve killi malzemelerin yıkanabilmesi için gerekli olan ağır hizmet tipi; logwasher, blademill, ince/kaba malzeme spiral yıkayıcılar ve yıkamalı eleklerin lider üreticilerinden olan KPI-JCI, büyük kapasitelerde kesintisiz ve yüksek yıkama verimiyle üretim yapan tesisler üretmektedir.

Fabrika bünyesindeki gelişmiş malzeme laboratuvarında test edilen numuneler ışığında hazırlanan çözümler, müşterilere kapasite ve üretim garantisi ile beraber sunulmaktadır. Satış sonrası desteğin ön planda tutulmasa, üretimin devamlı ve kesintisiz olmasını sağlamaktadır.

Astec ‘in 9000 Serisi ürünleri, her uygulama için özel olarak tasarlanmış ve üretilmiştir, bu da ekipmanın ilk devreye alma işleminden üretim ömrü boyunca amaçlandığı gibi performans göstermesini sağlar,

Ürünler arasında sınıflandırma siklonları, susuzlandırma elekleri ve pompalar bulunmaktadır. Kullanıcılar için en yüksek getiriyi sağlayan özelleştirilmiş sistemler oluşturmaya odaklanılmaktadır. 9000 serisi ürün ailesi tek başına bir tesis halinde kullanılabilir veya diğer sistemleri entegre edilebilmektedir.

Sahada hızlı ve kolay kurulum ile hareketlilik gerektiren isler için tasarlanan kendinden tahrikli mobil makinalar saha içi hareketliliğin ok önemli olduğu maden ve agrega tesisi uygulamalarında kullanıcılara kolaylık ve esneklik sağlamaktadır.

Astec kendinden tahrikli mobil konik, çeneli ve darbeli kırıcılar ile elekler ayni zamanda modüler ve çekilir tip olarak da agrega ve cevher hazırlama tesislerine entegre edilebilmektedir.

Amerikan Astec Grup firmalından olan Osborn 1919 yandan beri Afrika’nın zor şartları ve iklim koşullarında çalışmaya dayanıklı, güçlü ve sağlam madencilik makinalar Üretmektedir.

Sert madenlerin kırılması ve elenmesi için tasarlanan modüler tesisleri kurulum kolaylığı bakımından tercih edilmektedir. Ayrıca hafif madenlerin kırılmasında aranan özel ölçülendirmeyi sağlamak için geliştirdiği döner kırıcı (Rotary Breaker) ile Osborn ürünleri dünyada kendini kanıtlamıştır.

Blademill

Yenilikçi yivli-kürek tasarımı ile çamurlu öbekleri kırmak için blademill aracılığıyla malzemeyi taşır.

Devami..

Logwasher

Özel ters şaft boyunca bir sarmal şeklinde düzenlenmiş kürekler, çözünür killer ve diğer istenmeyen kaplamaları çıkarmak için çok daha etkin bir fırçalama hareketi meydana getirir.

Devami..

Kaba Malzeme Yıkama Spirali

Sürekli değişen ihtiyaçlara uyumlu olarak tasarlanmıştır.

Devami..

İnce Malzeme Yıkama Spirali

Yüksek beygir güçlü sürücüler ile tasarlanan, istenilen üretimi en düşük maliyetle gerçekleştirmektedir

Devami..

Besleyiciler

Operasyonunuzun verimliliği KPI-JCI’ in malzeme besleme ürünleri ile maksimuma çıkartın.Besleme çözümlerimiz agrega işlene ve geri dönüşüm ekipmanlarında yılların tecrübesi ile tasarlanmıştır

Devami..

Meyilli Elekler

Devami..

Yatay Elekler

Devami..

Kömür Kırıcılar

Merdaneli kırıcılar, tamamen sıkıştırarak kırma yaparlar. Birbirine ters istikamette dönen iki tamburdan oluşurlar.

Devami..

Dik Milli Kırıcılar

Dik Milli Kırıcılar, yüksek oranlarda kübik üretim yapar ve güvenli bir gradasyon sağlarlar. Her türlü ince kırma operasyonuna imkan verirler.

Devami..

Konik Kırıcılar

Konik kırıcılar granit, bazalt ve andezit gibi sert ve aşındırıcı dere ve ocak malzemelerini kırmak için tasarlanmıştır. Sekonder ve tersiyer kırıcı olarak kullanılmaktadır.Çalışma prensipleri malzemeleri sıkıştırma, kesme ve bükme etkisiyle kırmaktır. Malzemeyi sıkıştırarak kırdıkları için düşük toz ve aşınma oranları sunmaktadır.

Devami..

Darbeli Kırıcılar

Primer ve Sekonder kırma kademesinde kullanılan bu aletlerde kırma işlemi basınçtan ziyade darbe zorlaması ile gerçekleşir. Serbestçe düşen cevher parçasına döner çekiçler vasıtasıyla uygulanan darbe kuvveti, cevher içinde gerilmelere ve kısa sürede parçalanmaya neden olmakta ve bu kuvvetler parçaların kırıcı plakalara çarptırılmasıyla daha da arttırılmaktadır.

Devami..

Çeneli Kırıcılar

Birincil kırıcılar ağır iş makinaları olup, inşaat ve maden ocağından gelen iri boyuttaki cevher parçalarını ikincil kırıcılara verebilecek uygun tane boyuna kadar kırmak amacıyla kullanılırlar. Birincil kırıcılar, bir ızgara kullanılarak veya kullanılmadan, açık devre halinde kullanılırlar.

Devami..

Mobil Kırıcı ve Elekler

ASTEC elekleri her türlü eleme ihtiyacınızı karşılayacak çeşitliliktedir. JCI’ın patentli elekleri yatay ve eğimli elek tasarımını birleştirerek maksimum verimlilikte eleme sağlar.

Devami..